Nawozy dolistne są trendy

3

Wszyscy właściciele roślin doniczkowych oraz szczęśliwi posiadacze ogródków działkowych lub przydomowych wiedzą, że nie wystarczy podlewać posiadane roślinki i plewić grządki, trzeba również dostarczać roślinkom niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie roślin jest zabiegiem pielęgnacyjnym, o którym nie wolno zapomnieć w okresie wegetacyjnym. Nawożenie trzeba dostosować do rodzaju roślin, warunków panujących w ogrodzie i rodzaju podłoża. Do nawożenia stosuje się nawozy mineralne i organiczne, a w tym nawozy dolistne.

Do podstawowych składników pokarmowych potrzebnych roślinom należy azot, potas, fosfor. Roślinom nie może zabraknąć również magnezu, wapnia, żelaza, cynku. Stosując nawożenie trzeba przestrzegać terminów nawożenia podanych na opakowaniu każdego nawozu i uważać, aby nie przedawkować nawozów. Nawozy dostarczone roślinom w nadmiarze wywołają skutek odwrotny do oczekiwanego i mogą zaszkodzić roślinom.

4

Nawozy możemy wprowadzać bezpośrednio do ziemi, do części korzeniowych roślin lub do części nadziemnych- liści i owoców. Nawozy dolistne szybko i skutecznie dostarczają roślinom niezbędnych składników pokarmowych, uzupełniają niedobór makro i mikroskładników. Dzięki nawożeniu dolistnemu zboża ozime szybciej regenerują się po okresie zimowym a zboża jare szybciej stymulują swój rozwój. Dolistne nawozy mają bardzo dobrą rozpuszczalność i właściwe pH. Rośliny, dzięki nawozom dolistnym, mają większą naturalną odporność na insekty i różne choroby. Na rynku jest kilku czołowych producentów nawozów dolistnych. Nawozy te dostępne są w formie płynnej lub stałej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.