Najlepsze nawozy azotowe

nawozy azotowe

Jak każdy szanujący się ogrodnik bardzo dobrze wie, spośród wszystkich składników pokarmowych, które znajdują się w glebie, najważniejsze znaczenie odgrywa oczywiście azot, bez którego rośliny nie będą mogły rozwijać się prawidłowo. Nawozy azotowe mają bardzo duży wpływ zarówno na intensywny wzrost oraz rozwój roślin, jak i również na ich masę zieloną. Jeżeli chcą Państwo osiągnąć bardzo duże plony, to nawozy są doskonałym rozwiązaniem.

Warto pamiętać również i o tym, że jeżeli nawozy azotowe będą stosowane niewłaściwie (za późno lub w zbyt dużych ilościach) to mogą one zmniejszać zimotrwałość roślin ozimych. Niedobór azotu w glebie bardzo znacząco hamuje wzrost roślin oraz co najważniejsze zmniejsza zawartość w nich chlorofilu. Jest to ważne przede wszystkim dla sadowników, którzy poprzez nieodpowiednią ilość azotu w glebie mogą uzyskać bardzo słabe plony.

W dzisiejszych czasach azot, który stosowany jest przeważnie w nawozach mineralnych, częściowo pobierany jest przez rośliny, a częściowo przez rozmaite mikroorganizmy glebowe. Zdecydowana większość azotowych nawozów mineralnych wpływa bardzo zakwaszająco na glebę, co jednoznacznie oznacza, że drastycznie przyczynia się do pogorszenia środowiska wzrostu i rozwoju roślin. Pamiętać należy o tym, że to właśnie sam odczyn gleby, jest w dzisiejszych czasach jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o żyzności gleby oraz plonowaniu roślin. Gleby o odczynie obojętnym są obecnie najbardziej korzystne dla rozwoju roślin.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.